Dowiedz się więcej o cyklinowaniu!


Czy cyklinowanie jest całkowicie bezpyłowe?

Niestety chociaż używamy bezpyłowych maszyn cyklinujących najlepszej światowej marki Lagler to nie sposób uniknąć całkowicie niewielkiego zapylenia. Oczywiście nie należy obawiać się tego typu nieczystości ponieważ odkurzacz i trochę pracy rozwiązują tego rodzaju problem. Poza tym przed remontem warto zabezpieczyć folią te elementy, które muszą pozostać w pomieszczeniu i mogą ulec zapyleniu.


Po jakim czasie można zacząć użytkować wycyklinowaną i polakierowaną powierzchnie?

Lakiery poliuretanowe standardowo schną i utwardzają się około siedmiu dni ale delikatne użytkowanie jest możliwe najczęściej już następnego dnia. Należy unikać przykrywania świeżo lakierowanej podłogi i pozwolić jej w tym czasie swobodnie “oddychać" ponieważ Istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia przebarwień takich miejsc. Nawet gdy lakier w stu procentach się utwardził nie jest on odporny na każde obciążenie i zarysowanie. Jego wytrzymałość zależy od klasy lakieru oraz podłoża, na którym jest rozłożony.


Jak długo trwa proces renowacji parkietu?

To zależy od wielu czynników, ale dla Państwa orientacji można przyjąć, że dwuosobowa ekipa jest w stanie na gotowo wykonać 20 m2 dziennie. Czas wydłużyć może nierówna powierzchnia, duże szpary, montaż listew przypodłogowych, naprawy, rodzaj lakieru jakiego używamy, temperatura oraz wilgotność, które mogą znacząco wpłynąć na proces schnięcia lakierów itp.


Czy w pomieszczeniu mogą zostać meble?

Należy dążyć za wszelką cenę do usunięcia wszystkich mebli aby ułatwić pracę ekipie cyklinującej i nie podnosić kosztów remontu. Jeśli np. szafa ma pozostać w danym miejscu można pod nią nie cyklinować. Problem pojawia się gdy chodzi np. o biurko, którego nie można usunąć. Wówczas osoby, które cyklinują muszą przestawiać wielokrotnie pozostawiony mebel, oraz lakierować etapami, co może niekorzystnie odbić się na efekcie końcowym.


Co należy wykonać wcześniej malowanie ściany czy cyklinowanie podłogi?

Najpierw remontujemy ściany później podłogę. Jednak podczas prac cykliniarskich pojawia się odrobina pyłu oraz zdarzają się drobne zabrudzenia, dlatego warto zostawić ostatnie malowanie ścian na koniec lub wykonać zaprawki jeśli cykliniarka zrobiła jakieś uszkodzenia. Ostatnie malowanie ścian na koniec jest szczególnie polecane w sytuacji gdy wymieniamy listwy przypodłogowe, ponieważ najwygodniej jest je zaakrylować i dopiero ostatecznie pomalować ścianę.


Jak cyklinowane są parkiety?

Cały proces jest wieloetapowy. W skrócie minimum trzykrotnie cyklinowane są powierzchnie stosunkowo równe. W międzyczasie wykonujemy szpachlowanie a następnie polerowanie podłogi po czym rozpoczynamy lakierowanie. Jedna warstwa lakieru podkładowego oraz dwie warstwy głównego to typowy aktualnie standard. Oczywiście dochodzi jeszcze matowienie międzywarstwowe. O cyklinowaniu na Wikipedii


Nasza Siedziba
Remo Parkiet
ul.Akacjowa 92 05-152 Kaliszki
516 164 793 ; biuro@cyklinowanie-parkietu.com.pl
NIP: 531-111-14-54


Znajdziesz nas również na Facebooku Znajdziesz nas również na Google+ Jesteśmy również na Twitterze Jesteśmyna Linkedin Jesteśmy na YouTube Plik Google Earth Wkrótce

Wyślij zapytanie:

Przy małych powierzchniach działamy w Warszawie i okolicy.


Niektóre z Naszych Podłóg

Podłoga w Warszawskiej restauracji.

podłoga z desek

Braliśmy udział w montażu podłogi w restauracji Vapiano. By uniknąć częstych cyklinowań inwestor użył najwyższej klasy materiałów przystosowanych do często uczęszczanych miejsc publicznych gdzie chodzimy w butach nierzadko umorusanych w piachu.

Cyklinowaliśmy w Warszawskim teatrze

cyklinowaie parkietu

Cyklinuję podłogi wymagające wiele trudu i umiejętności jak ta w Teatrze Żydowskim na placu Grzybowskim w Warszawie. Największy problem mieliśmy z parkietem umieszczonym w trudno dostępnych miejscach np. pod siedzeniami.

Nasza ekipa cyklinowała Schody

schody po cyklinowaniu

Cyklinując schody bierzemy pod uwagę, że są wyjątkowo narażone na przetarcia oraz dobrze widać na stopniach każdą pozostawioną na drewnie rysę. Stosujemy lakiery dedykowane do tak silnie i miejscowo obciążonych nawierzchni.